نکات کلیدی در انتخاب نوار نقاله

نکات کلیدی در انتخاب نوار نقاله : تخته های باریک میانی، تسمه با اصطکاک بالا، باکت ها و غیره، اشکالاتِ متداول جلوگیری از ریختن یا افتادن محصول از نوار نقاله هستند.

نوارنقاله-های-بارگیری-و-تخلیه

نوار نقاله شیب دار و بارگیری شده در هنگام خاموش بودن درایو ممکن است به سمت عقب بلغزد.

این نوار نقاله ها از ترمز/کلاچ های ضامن دار (backstopping brakes) استفاده می کنند که به طور خودکار با انرژی کم موتور آنها روشن می شوند.

غالباً، ترمز جهت اجازه برگشت تخلیه بار ها به نوار نقاله گرفته می شود. در بعضی از نوار نقاله ها، مقدار مشخصی از لغزش مطلوب است.

آنهایی که بطری های شیشه ای را روی خطوط بسته بندی انتقال می دهند، معمولاً نوعی تسکین فشار برگشتی را برای جلوگیری از شکستن بطری ها هنگام تجمع آنها در یک منطقه، مانند محلول های پرکننده استفاده می کنند.

الکتریسیته ساکن

یک تسمه نقاله در معرض الکتریسیته ساکن است زیرا تسمه به طور مداوم بر قرقره های انتهایی کشیده می شود که اگر اجزای الکتریکی منتقل شوند، الکتریسیته ساکن می تواند خطرناک باشد.

اقدامات محافظتی ضد الکتریسیته ساکن مانند تسمه های رسانا یا برس کنترل استاتیک باید برای محافظت از محصولات در نظر گرفته شود.
سایر نکات ایمنی نیز باید به دلیل طویل بودن نوار نقاله و مجاورت آنها با پرسنل صورت گیرد.

نوار نقاله غلتکی زنده را می توان به غلطک های بازشو مجهز کرد، که اگر دست یا پای شخصی میان غلتک قرار گرفت، از تسمه درایو آنها جدا می شود.

از کراس اوور می توان برای عبور افراد از قسمتهای طولانی نوار نقاله تسمه ای استفاده کرد.

نوار نقاله های غلتکی غالباً برای رسیدن به این هدف از مقاطع دستی یا موتوری استفاده می کنند.
نوار نقاله ها معمولاً از نوعی مکانیزم استارتر سافت یا کلاچ استفاده می کنند تا هنگام راه اندازی تسمه، زنجیرها و غیره، از موتور بیش از حد بارگیری نکنند.

برخی از نوار نقاله های تسمه ای مجهز به درایوهای موتوری با چرخ دنده هستند که دارای موتورهای داخلی و درایو های دنده ای در داخل غلتک های هد می باشند که دیگر نیازی به موتورهای نصب شده در خارج و اجزای انتقال قدرت ندارند.

در حالی که بسیاری از سیستم های نوار نقاله ثابت و دائمی هستند، بسیاری از آنها همچنین قابل حمل هستند و برای بارگیری چرخ های باربری، واگن های ریلی، سیلوها و غیره طراحی شده اند.

نوار نقاله های تغذیه ای که به طور خاص برای عملیات بسته بندی ساخته می شوند، اغلب برای حمل و نقل آسان در داخل یک مرکز بر روی کاستور(چرخ کوچک) نصب می شوند.

منبع 

مقالات دیگر

دستگاه سورتینگ خرما پیشروپک

سورتینگ خرما

/
چسب زن اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک
نحوه انتخاب درست کارتن چسب زن اتوماتیک
چرا از خرید دستگاه کارتن چسب‌زن پشیمان نمی‌شوید؟
نحوه تشخیص کیفیت دستگاه کارتن چسب زن
شش مزیت استفاده از دستگاه چسب‌زن کارتن
راهنمای انتخاب درست سیستم تفکیک و هزینه_های آن
کاربردهای دستگاه سورتینگ (تفکیک)
نوارنقالههای تخلیه و بارگیری
۰ پاسخ

خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + پنج =