فا
فا

دستگاه‌های کارتن چسب‌زن پیشروپک

بعد از قریب به ۱۵ سال تجربه تولید و بازرگانی در صنعت بسته بندی، پیشروپک تولیدات متنوع خود، در طراحی و ساخت دستگاه‌های اتوماتیک کارتن چسب‌زن را توسعه داده است.
با توجه به اهداف در نظر گرفته شده و تلاش مداوم، پیشروپک به کیفیت و دوام محصولاتش شهرت یافته است.

دستگاه های کارتن چسب زن

موارد استفاده از دستگاه های کارتن چسب زن

دستگاه های کارتن چسب زن به صورت گسترده‌ای در صنایع غذایی، بهداشتی، دارویی، الکترونیک، پزشکی و غیره کاربرد دارند.
دستگاه‌های کارتن چسب‌زن پیشروپک با بهره‌گیری از تجربیات چند ده ساله شرکت‌های بین المللی صاحب نام در این صنعت، و نیز تجربه چندین ساله نصب و راه‌اندازی و خدمات پس از فروش در منطقه خاورمیانه، طراحی و ساخته شده‌اند.

چشم انداز


چشم انداز پیشروپک در این عرصه رقابت با تولیدات با کیفیت دستگاه‌های تایوانی و اروپایی در نظر گرفته شده است. به این منظور تاکید پیشروپک بر کیفیت و دوام محصولات خود بوده و هست.

برخی از ویژگی‌های دستگاه‌ها


تمامی بدنه‌های دستگاه‌های چسب‌زن کارتن با استفاده از دستگاه‌های به روز برش لیزر CNC و خم CNC تولید شده‌اند.
بالغ بر ۹۰ درصد قطعات دستگاه‌های کارتن چسب‌زن با استفاده از دستگاه‌های تراش و فرز CNC با دقت بسیار بالا تولید شده‌اند.
تسمه‌های کشنده کارتن به داخل دستگاه از جنس لاستیک ضدسایش ساخته شده‌اند که با پد رولری در پشت خود حمایت می‌شوند تا اصطکاک به حداقل رسیده و در نتیجه طول عمر بالایی داشته باشند.
بدنه دستگاه با رنگ الکترواستاتیک و پخت کوره‌ای پوشش داده شده است.
پد رولیکی دستگاه، که وظیفه تحمل وزن و حمل کارتن‌های محصول را دارند، با بلبرینگ و رطوبت‌گیر در طرفین تجهیز شده‌اند و روکش رولرها، آبکاری نیکل کروم بوده که همگی منجر به کیفیت و قابلیت تحمل وزن بالای محصولات شده‌اند.


تجهیزات جعبه برق دستگاه از برند زیمنس انتخاب شده‌اند تا بالاترین سطح از محافظت را تضمین کنند.

۲ راه محافظت الکتریکی برای دستگاه‌های چسب زن پیشروپک در نظر گرفته شده‌اند که عبارتند از:

۱- استارت مگنتی ۲- کلید حرارتی

پایه‌های دستگاه به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا ارتفاع کاری دستگاه به راحتی قابل تنظیم باشد.

در تمامی دستگاه‌ها ۳ غلطک در طرفین کارتن در طول مناسبی چیده شده‌اند تا درب‌های بالایی کارتن دقیقا در کنار هم قرار بگیرند و سپس عملیات چسب زنی صورت پذیرد.

نوار نقاله‌های نیم متری و یک متری، فضای مورد نیاز جهت آماده‌سازی کارتن برای فرآیند چسب زنی را به اپراتور می‌دهند. همچنین این نوار نقاله‌ها فضای لازم برای انبار کارتن در بخش خروجی دستگاه را فراهم می‌کنند. قابلیت اتصال مستقیم نوار نقاله آکاردئونی به دستگاه از ویژگی‌های دستگاه کارتن چسب‌ زن پیشروپک می‌باشد.

پر چالش‌ترین بخش دستگاه‌های چسب زن کارتن، هد چسب زنی این ماشین آلات است. از ویژگی‌های منحصربه‌فرد دستگاه‌های کارتن چسب‌زن پیشروپک، تعویض راحت هد چسب‌زنی است.

هد چسب زنی پیشروپک

هد دستگاه چسب زن پیشروپک این قابلیت بسیار مهم را دارد که کارتن‌های خالی و سبک وزن را تا سنگین‌ترین کارتن‌ها بسته بندی نماید.

در طراحی هد دستگاه‌های چسب زن کارتن پیشروپک بازویی در نظر گرفته شده که باعث روان و یکنواخت باز شدن چسب می‌شود. این بازو تاثیر بسزایی در کاهش صدای ناهنجار باز شدن چسب نواری نیز می شود.

هد دستگاه‌های چسب زن کارتن

پیشروپک برای متراژهای متفاوت چسب‌های نواری طراحی شده‌اند. این هدها می‌توانند چسب‌های ۵۰۰ یاردی تا ۱۰۰۰ یاردی را بدون مشکل مصرف نمایند.
در طراحی و ساخت هد دستگاه‌های اتوماتیک کارتن چسب‌زن پیشروپک به این نکته توجه شده است که بتوان ارتفاع چسبی که به دیواره کارتن‌ها می‌چسبد تنظیم شود. به این ترتیب طول چسب در دیواره کارتن می‌تواند بین ۵/۵ ، ۵/۶ و ۵/۷ سانتیمتر تنظیم شود.
دستگاه AMS Bottom با استفاده از همین هد (با تنظیمات متفاوت) می‌تواند زیر کارتن‌های سبک و خالی را چسب بزند. در عین حال، دستگاه‌های متنوع پیشروپک با استفاده از همین هد می‌توانند کارتن های سنگین و پر از محصول را نیز بسته بندی نمایند.

طراحی شده برای استفاده‌های سنگین صنعتی


هد دستگاه های کارتن چسب زن

پیشروپک با این دید طراحی و ساخته شده‌اند که دوام بسیار بالایی داشته باشند. به همین علت تمامی مکانیزم‌هایی که در فرآیند چسب زنی کارتن به کار رفته‌اند به صورت کامل از طرفین مهار شده‌اند و هیچ کدام رگلاژ کشویی ندارند ( مکانیزم چسباندن چسب بر روی کارتن، مکانیزم برش چسب نواری بسته بندی ) به این علت پس از یک بار تنظیم هد برای عملیات چسب زنی ، تا مدت زمان طولانی بدون کوچکترین رگلاژی، دستگاه با همان کیفیت عمل خواهد کرد.

قیمت دستگاه کارتن چسب زن


دستگاه های کارتن چسب زن یکی از پرکاربردترین و عمومی ترین دستگاه های موجود در بخش بسته بندی صنایع هستند که کار بسته بندی کارتن ها را به شدت آسان کرده اند. هزینه ای که صرف تهیه این دستگاه ها می کنید در مقابل افزایش راندمانی که به دست می آورید غیر قابل مقایسه است. هنگام تهیه کارتن چسب زن مواردی وجود دارد که لازم است از قبل با آنها آشنا باشید. همین موارد نیز تعیین کننده قیمت نهایی چسب زن کارتن هستند.

تنظیم دستی یا اتوماتیک ابعاد کارتن


برخی از چسب زن ها به یک اپراتور نیاز دارند تا به طور دستی ابعاد چسب زن را با ابعاد کارتن ها تنظیم نماید. در نتیجه این چسب زن ها مناسب خط های بسته بندی که در آن ابعاد کارتن ها دائم در حال تغییراند نیستند. در مقابل چسب زن هایی قراردارند که به طور متناوب می توانند اتوماتیک خود را با هر ابعادی منطبق کنند. این نوع چسب زن ها بیشتر در آنلاین شاپ ها که ابعاد کارتن هایشان دائما در حال تغییر است مورد استفاده قرار می گیرند. قیمت دستگاه چسب زن کارتن با تنظیم ابعاد اتوماتیک بالاتر از قیمت دستگاه چسب زن کارتن با تنظیم ابعاد دستی است.

مجهز به درب بند کارتن


برخی از چسب زن ها نیازی به اپراتور برای بستن درب های کارتن قبل از عبور آن از چسب زن نیازی ندارند. این چسب زن ها دارای مکانیزمی هستند که قادر است درب های کارتن را به سمت پایین فشارداده و به آن صورت وارد دستگاه کند. این آپشن که به آن درب بند کارتن نیز می گویند باعث افزایش قیمت دستگاه کارتن چسب زن می شود.

مجهز به شمارنده کارتن


در صورت درخواست مشتری امکان بهینه سازی و اضافه کردن امکانات سفارشی شمارنده کارتن بر روی دستگاه ها و نوارنقاله ها وجود دارد. به طبع با اضافه شدن شمارنده کارتن به دستگاه های چسب زن کارتن، قیمت دستگاه های کارتن چسب زن نیز افزایش می‌یابد.

جنس بدنه و طول عمر قطعات


در صورتی که آب و هوای محل قرارگیری چسب زن مرطوب است بهتر است از انواع استیل استفاده کنید. بدنه استیل باعث افزایش قیمت چسب زن کارتن می شود. کارتن چسب زن ها دستگاه هایی هستند که به طور دائم کار می کنند به همین جهت کیفیت و طول عمر قطعات امری بسیار مهم در کیفیت آنها محسوب می شود. بهتر است با پرداخت هزینه بیشتر دستگاهی تهیه کنید که از قطعات با کیفیت تری بهره می برد.

تعداد کشش ها و چسب زن های کارتن


تسمه های کشش در چسب زن به آن دسته از تسمه هایی می گویند که قرار است کارتن را به داخل چسب زن حمل کنند. این تسمه ها می‌توانند در طرفین، بالا یا پایین دستگاه قرار بگیرند. در صورتی که نیاز باشد برای حمل کارتن از تسمه های بیشتری استفاده شود قیمت چسب زن کارتن افزایش می یابد.

کارتن چسب زن های خاص نیز به دلیل غیر رایج بودنشان و تقاضای کمتر قیمت های بیشتری دارند. برای مثال می توان به کارتن چسب زن های آب چسب، چسب زن های کارتن های میوه که هم زمان چهار چسب بر روی کارتن می زنند و غیره اشاره کرد.

خرید دستگاه کارتن چسب زن


قیمت خرید دستگاه چسب زن کارتن با توجه به کیفیت قطعات، گارانتی محصول و امکانات آن متغیر است. چسب زن های اتوماتیک به دو دسته کلی چسب زن های تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تقسیم می شوند.

دو عامل تعیین کننده تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک بودن چسب زن ها نیاز به اپراتور جهت بستن درب های کارتن قبل از ورود آن به چسب زن و تنظیم ارتفاع و عرض چسب زن به طور دستی یا اتوماتیک است. در صورتی که تمام خط بسته بندی شما بدون نیاز به اپراتور اجرا می شود باید دستگاه چسب زن تمام اتوماتیک تهیه کنید که نیازی به اپراتور ندارد و عرض و ارتفاع دستگاه نیز به طور اتوماتیک تنظیم می شود. قبل از خرید دستگاه چسب زن کارتن با مراجعه به بخش محصولات سایت می توانید از انواع و ویژگی های چسب زن ها مطلع شوید.