کاربرد نوار نقاله در صنایع مختلف

کاربرد نوار نقاله در صنایع مختلف : انتخاب نوار نقاله به نوع محصول، سرعت تولید، تغییر ارتفاع و در بعضی موارد به تمرکز صنعت بستگی دارد.

تصاویر-نوار-نقاله-سفارشی

نوار نقاله سفارشی

به عنوان مثال نوار نقاله های تسمه ای در ابعاد مختلفی وجود دارند و از واحدهای طول فوت که در خطوط بسته بندی استفاده می شوند گرفته تا سیستم های مایلی با طول مورد استفاده برای عملیات استخراج متغیر هستند.

نوار نقاله می توانند به طور دستی – به این صورت که محصولات از طریق غلتک یا چرخ به صورت دستی منتقل می شوند – یا با نیروی موتور یا نیروی جاذبه کار کنند.

به طور کلی، آنها توسط موتورهای AC و DC ، مستقیم یا از طریق چرخ دنده های کاهشی، زنجیر، و زنجیر چرخ و غیره هدایت می شوند، اگرچه موارد استثنا نیز وجود دارد.

نوار نقاله های سقفی، همانطور که در خشکشویی ها، کشتارگاه ها یا هرجایی که فضای کف مسئله باشد، بارهای خود را از واگن برقی/چرخ دستی که در مسیرهای هوایی سوار می شوند، متوقف می کنند.

نوار نقاله های دیگر مانند انواع پیچ و پنوماتیک، محصولات خود را از طریق لوله های نیمه محصور یا مجراها انتقال می دهند.

این نوار نقاله ها اغلب محصولات خشک و پودری را منتقل میـکنند.

برخی از نوار نقاله ها برای جابجایی محصولات، دقیقاً بین عملیات تولید طراحی شده اند.

نوار نقاله های حفاری، نمونه ای از این نوع هستند.

سایر نوار نقاله ها

سایر نوار نقاله ها با نگه داشتن هر ظرف در پالت های یا تخت های جداگانه، محصولاتی مانند بطری های آرایشی و بهداشتی را از طریق مواد پر کننده، لیبل و سایر فرآیندها انتقال می دهند.

تصاویر-نوار-نقاله-سفارشی

نوار نقاله سفارشی

نوار نقاله ها گاهی اوقات به صورت سفارشی از اجزای مدولار مانند مسیرهای مستقیم، منحنی، ادغامی، تقسیم کننده ها و غیره طراحی می شوند.

تولید کنندگان این قطعات اغلب تخصص طراحی و کمک نصب ارائه می دهند.

نوار نقاله های دیگر سیستم های مستقلی هستند که دارای درایو و کنترل می باشند.

نوار نقاله غلتکی دستی و چرخی را می توان معمولاً در بخش های گسسته خریداری و پیچ و مهره کرد تا سیستم های انتقال مواد تقریباً با هر طولی را تشکیل دهند.

به طور کلی، نوار نقاله هایی که نیرویشان را از موتور می گیرند، از شفت های سر و شفت های دم استفاده می کنند که انتهای سر ترتیب درایو را فراهم می کند و انتهای دم نیز فشار و کشش زنجیره یا تسمه را تنظیم می کند.

کنترل نوار نقاله می تواند انواع ساده روشن / خاموش، کمی پیچیده تر که با بالشتک هنگام راه اندازی بارگیری می شوند، یا درایوهای فرکانس متغیر که می توانند سرعت، شتاب و غیره موتورهای متناوب را کنترل کنند.

نوار نقاله های تسمه ای بسیار طویل، که سنگ معدن و سایر محصولات را حمل می کنند، اغلب به قرقره های تسمه نقاله متکی هستند تا در تسمه ها دهانه هایی برای انتقال بهتر مواد ایجاد کنند.

مقالات دیگر

چرا از خرید دستگاه کارتن چسب‌زن پشیمان نمی‌شوید؟
نحوه تشخیص کیفیت دستگاه چسب زن3
شش مزیت استفاده از دستگاه چسب‌زن کارتن
راهنمای انتخاب درست سیستم تفکیک و هزینه_های آن
کاربردهای دستگاه سورتینگ (تفکیک)
نوارنقالههای تخلیه و بارگیری
دستگاه‌های کارتن چسب‌زن و ویژگی‌های آنها
انواع مختلف دستگاه‌های کارتن بازکن
نوارنقاله رولری یا غلتکی چیست؟
۰ پاسخ

خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱۵ + ۱۸ =