نوار نقاله‌های تخلیه و بارگیری

نوارنقاله های تخلیه و بارگیری: یکی از پرچالش‌ترین عملیات‌های انبارداری، بارگیری و تخلیه ماشین‌های حمل بار است. انواع مختلفی از ماشین‌های حمل بار وجود دارد از جمله انواع وانت‌ها، کامیون‌ها و تریلی‌های کانتینردار. تنوع ماشین‌های حمل بار، بارگیری و تخلیه را کمی مشکل‌ساز می‌کند.

جهت شنیدن فایل صوتی این مقاله می‌توانید از فایل زیر استفاده نمایید.

با توجه به این که اختلاف ارتفاع بین انبار و ماشین‌ها به چه صورت است معمولا می‌توان استراتژی‌های متفاوتی را اتخاذ کرد:

  1. در برخی از انبارها سکوی بارگیری هم ارتفاع با ماشین‌های حمل است. در این نوع از انبارها می‌توان از نوارنقاله‌های آکاردئونی موتوردار استفاده کرد. این روش شاید کم هزینه‌ترین روش انتقال محصولات از انبار به داخل ماشین‌ها باشد. نقاله‌های آکاردئونی این قابلیت را دارند که به راحتی تغییر طول دهند و کار بارگیری و تخلیه را به شدت آسان کنند. راه‌حل دیگر استفاده از نقاله‌های تسمه‌ای تلسکوپی است که بسیار کار را ساده می‌کنند اما بسیار گران قیمت هستند.

نوار نقاله تخلیه و بارگیری (1)

مشاوره رایگان خرید بهترین محصولات بسته بندی و نوارنقاله های تخلیه و بارگیری

۲. به طور معمول بیشتر انبارها از سطح ماشین‌های انتقال پایین‌تر بنا شده‌اند. در این حالت اغلب نوارنقاله‌های بارگیری و تخلیه‌ای به کار می‌روند که قابل حمل هستند. این نوع نوارنقاله‌ها تنوع ظاهری زیادی دارند. برای ماشین‌های کوچکتر انواعی وجود دارند که ۲ الی ۳ متر می‌توانند داخل ماشین پیشروی کنند. این دستگاه‌ها قیمت‌های پایین‌تری دارند نسبت به دستگاه‌هایی که قادرند تا حدود ۱۰ الی ۱۲ متر به درون کانتینرها وارد شوند. این مدل از دستگاه‌ها نیز معمولا از نوارنقاله‌های آکاردئونی یا تلسکوپی بهره می‌برند.

نوار نقاله تخلیه و بارگیری (1)

 ۳. در شرایط خاصی انبارها در ارتفاع قرار دارند. شاید بهترین و ارزان‌‌ترین راه‌حل انتقال محصولات در این شرایط، استفاده از نیروی گرانش باشد. در این حالت می‌توان با طراحی حساب شده‌ای، محصولات را تا ارتفاع خاصی به صورت کنترل شده پایین آورد و از آنجا با استفاده از نیروی گرانش و نوارنقاله‌های رولری و آکاردئونی هرزگرد، آنها را تا انتهای ماشین‌ها حمل کرد.

نوار نقاله تخلیه و بارگیری (1)

مقالات دیگر

دستگاه سورتینگ خرما پیشروپک
چسب زن اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک
نحوه انتخاب درست کارتن چسب زن اتوماتیک
چرا از خرید دستگاه کارتن چسب‌زن پشیمان نمی‌شوید؟
نحوه تشخیص کیفیت دستگاه کارتن چسب زن
شش مزیت استفاده از دستگاه چسب‌زن کارتن
راهنمای انتخاب درست سیستم تفکیک و هزینه_های آن
کاربردهای دستگاه سورتینگ (تفکیک)
نوارنقالههای تخلیه و بارگیری

۰ پاسخ

خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱۱ − ۱۱ =