نحوه تشخیص کیفیت دستگاه چسب زن

اگر در فکر خرید دستگاه چسب‌زن کارتن هستید، قبل از اقدام به خرید اول از همه باید خود را با ویژگی‌های انواع چسب‌زن‌ها آشنا کنید. به این منظور می‌توانید قبل از خواندن این مقاله به مقاله‌ی ویژگی‌های دستگاه‌های کارتن چسب‌زن مراجعه نمایید.

نحوه تشخیص کیفیت دستگاه چسب زن

دستگاه کارتن چسب‌زن یکی از پر استفاده‌ترین دستگاه‌ها در صنعت است که باعث ارتقای کیفیت و سرعت بسته‌بندی می‌شود. یک دستگاه چسب‌زن با کیفیت باعث کاهش هزینه‌های مالی مربوط به بسته‌بندی نیز شده چرا که منجر به کاهش میزان چسب مصرفی و تعداد اپراتورهای مورد نیاز برای عملیات بسته‌بندی می‌شود. البته دستیابی به تمام این موارد بستگی دارد به کیفیت دستگاه کارتن چسب‌زنی که تهیه می‌کنید.
اگرچه دستگاه‌های چسب‌زن کارتن به ظاهر ساده به نظر می‌آیند، اما ساخت آنها نیازمند دقت بسیار به جزییات در زمان طراحی و ساخت است.
دستگاه کارتن چسب‌زن یک دستگاه پراستفاده است. پس، قبل از خرید آن لازم است با مهم‌ترین قسمت‌های چسب‌زن آشنا باشید چرا که کیفیت این اجزا تضمین کننده کیفیت چسب‌زنی دستگاه خواهد بود. در ادامه به توضیح مختصری در مورد اصلی‌ترین قسمت‌های چسب‌زن پرداخته‌ایم.

۱- هد یا کارتریج دستگاه‌های کارتن چسب‌زن

یک هد چسب‌زن بالغ بر ۵۰۰۰ تا ۸۰۰۰ عمل انجام می‌هد. به همین جهت شاید بتوان گفت هد چسب‌زن مهم‌ترین بخش دستگاه چسب‌زن است. دقت در طراحی، روش ساخت، مواد مصرفی و مونتاژ بسیار در کیفیت چسب‌زنی موثر هستند.
روان بودن و کم صدا بودن از ویژگی‌های حیاتی کارتریح دستگاه چسب‌زن و نشان‌دهنده کیفیت آن هستند. کارتریج با کیفیت قادر است حجم بالایی از عملیات چسب‌زنی را بدون عیب و ایراد به مدت طولانی پاسخگو باشد. بهترین راه حاصل کردن اطمینان از کیفیت کارتریج و هد دستگاه چسب‌زن، پرس‌وجو از افرادی است که تجربه استفاده قبلی از دستگاه را دارند.
انجام چندین تست قبل از خرید، مشاهده کیفیت و دقت به جزییات از نزدیک نیز به شما در تصمیم‌گیری کمک می‌کند.
از دیگر نکات فنی که هنگام خرید می‌توانید به آن توجه کنید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
-تنظیم میزان فشاری که غلطک‌های چسباندن چسب بر روی کارتن می‌آورند
– تنظیم ارتفاع چسب‌زنی در دیواره کارتن
-شیوه باز شدن چسب از روی حلقه آن

نحوه تشخیص کیفیت دستگاه چسب زن 1

مشاوره رایگان خرید بهترین محصولات بسته بندی و سیستم خطوط انتقال

۲- شاسی دستگاه و پد انتقال کارتن

پد انتقال کارتن از مجموعه‌ای از رولیک تشکیل شده است. این پد رولیکی باید قابلیت حمل روزانه تعداد زیادی کارتن سنگین را داشته باشد. شاسی و پد رولیکی (سطح زیر کارتن) قدرتمند می‌تواند یکی از شاخصه‌های کیفیت دستگاه باشد.

۳- تسمه‌های کشنده کارتن

وظیفه تسمه‌های گریپ، حمل کارتن است. با توجه به نوع چسب‌زن، این تسمه‌ها می‌توانند در طرفین کارتن، بالا، پایین یا تلفیقی از این حالات قرار بگیرند. تسمه‌ها از جنس‌های مختلفی ساخته می‌شوند اما به طور کلی تسمه‌های لاستیکی از نوع PVC مقاوم‌تر هستند و دوام بیشتری دارند.

۴- موتور وگیربکس دستگاه

دستگاه کارتن چسب‌زن معمولا ساعات زیادی از روز روشن است و همین مسئله کیفیت موتور و گیربکس را به مسئله‌ای حیاتی برای عملکرد دستگاه تبدیل کرده است.
برای مطمئن شدن از کیفیت موتور و گیربکس دستگاه کارتن چسب‌زن، باید به نام سازنده موتور و گیربکس دقت کنید و با مراجعه به نام تولیدکننده از کیفیت محصول آنها اطمینان حاصل نمایید.

۵- تجهیزات الکتریکی ، الکترونیکی ومحافظت‌ها

توجه به نام سازنده قطعات الکتریکی و الکترونیکی دستگاه چسب‌زن، آخرین نکته‌ای است که باید در خرید چسب‌زن رعایت کنید. سازندگانی که شهرت جهانی دارند معمولا گزینه بهتری برای انتخاب هستند. از طرفی توجه به محافظ‌های ادوات الکتریکی، الکترونیکی برای جلوگیری از خسارات ناشی از نوسانات برق و سایر مشکلات احتمالی نیز ضروری است.

مقالات دیگر

چرا از خرید دستگاه کارتن چسب‌زن پشیمان نمی‌شوید؟
نحوه تشخیص کیفیت دستگاه چسب زن3
شش مزیت استفاده از دستگاه چسب‌زن کارتن
راهنمای انتخاب درست سیستم تفکیک و هزینه_های آن
کاربردهای دستگاه سورتینگ (تفکیک)
نوارنقالههای تخلیه و بارگیری
دستگاه‌های کارتن چسب‌زن و ویژگی‌های آنها
انواع مختلف دستگاه‌های کارتن بازکن
نوارنقاله رولری یا غلتکی چیست؟
۰ پاسخ

خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − دوازده =