نحوه انتخاب درست کارتن چسب زن اتوماتیک

دستگاه‌های کارتن چسب زن می‌توانند به طور مستقل در واحد بسته‌بندی محصولات در کارخانه‌ها، تولیدی‌ها و سایر بیزنس‌ها استفاده شوند یا بخشی از یک سیستم اتوماسیون باشند، که در این حالت محصولات پس از عبور از خطوط تولید و حرکت بر روی نوارنقاله‌ها به خط پایانی جهت قرارگیری محصول در کارتن و سپس چسب زنی درب‌های آن می‌رسند. در این حالت چسب‌زن در انتهایی‌ترین بخش سیستم اتوماسیون قرار گرفته است.

اگر به فکر تهیه دستگاه کارتن چسب زن هستید، می‌توانید سری به قسمت محصولات سایت پیشروپک بیاندازید و اگر به دنبال راه‌حل‌های اتوماسیون برای حمل محصولات به وسیله نوارنقاله‌ها و سپس بسته‌بندی، چسب‌زنی کارتن‌ها و انتقال آنها به انبار هستید با شماره ۰۲۱۶۵۶۱۲۹۴۵ برای گرفتن مشاوره و دریافت راه‌حل‌های منحصر به فرد تماس بگیرید.

انواع دستگاه کارتن چسب زن

انواع نوارنقاله سفارشی

مشاوره رایگان خرید بهترین محصولات بسته بندی و سیستم خطوط انتقال

انتخاب دستگاه چسب زن درست با پاسخ به ۶ سوال

پاسخگویی به شش سوال زیر به شما کمک می‌کند تا هنگام خرید دستگاه کارتن چسب زن انتخاب بهتر و هوشمندانه‌تری داشته باشید.

  1. ابعاد کارتن‌ها

طول، عرض و ارتفاع کارتن‌ها تعیین کننده نوع کارتن چسب زن مورد نیاز هستند. در صورتی که کارتن‌های شما ارتفاع خیلی کم یا بلندی دارند تهیه دستگاه چسب‌ زن مناسب کمی دشوارتر خواهد بود. نکته آخری که لازم است به آن توجه کنید نسبت ارتفاع به طول کارتن است چرا که این نسبت تعیین کننده تعداد تسمه‌های کشنده یا به عبارتی موتورهای چسب زن است.

ابعاد کارتن ها

۲. کارتن‌ها هم اندازه هستند یا ناهم اندازه؟

آیا لازم است دستگاه کارتن چسب زن به طور اتوماتیک قادر به تنظیم عرض و ارتفاع باشد؟ در صورتی که کارتن‌ها هم اندازه هستند نیازی به این ویژگی نیست اما در صورتی که اندازه کارتن ها در یک خط بسته‌بندی متغیر است، لازم است از دستگاه کارتن چسب زنی استفاده شود که به طور خودکار خود را برای چسب زنی هر نوع عرض و ارتفاعی تنظیم می کند و نیازی به تنظیم دستی دستگاه کارتن چسب زن نیست.

کارتن‌ها هم اندازه

۳. نحوه چسب زنی

به عرض چسب مصرفی و ارتفاع چسب مورد نیاز در دیواره‌های کارتن توجه کنید. هم چنین، به این نکته توجه کنید که دستگاه‌های کارتن چسب زن در دو نوع ارائه می‌شوند. نوع اول به اصطلاح دارای درب‌بند است به این معنی که نیازی به حضور اپراتور جهت بستن درب‌های کارتن قبل از ورود آن به چسب زن نمی‌باشد. نوع دیگر آن دستگاه‌هایی هستند که لازم است یک اپراتور قبل از ورود کارتن به چسب زن درب‌های آن را ببندد.

A : عرض چسب
B : ارتفاع چسب در دیواره‌های کارتن

عرض کارتن

۴. در یک روز چه تعداد کارتن در چند خط بسته‌بندی می‌شود؟

توجه به خطوط اتوماسیون موجود قبل از اقدام به خرید چسب زن الزامی است. محل قرارگیری و نوع چسب زن تا حدود زیادی تحت تاثیر تعداد خطوط انتقال و بسته‌بندی موجود هستند. در خطوط انتقال توجه به تعداد کارتن‌هایی که به خط بسته‌بندی می‌رسند از این جهت اهمیت دارد که میزان زمان لازم برای قرارگیری محصول در کارتن را تعیین می‌کند.

نوار نقاله از بالا

۵. محتویات داخل کارتن چیست؟

محتویات کارتن‌ها سبک، سنگین یا شکننده است؟ آیا امکان انتقال دستی آنها به کارتن‌ها وجود دارد یا به دلیل ماهیت محصول بهتر است خطوط انتقال مستقیما بدون دخالت انسانی محصول را وارد کارتن کنند؟ حمل دستی محصولات جهت انتقال به کارتن چه مقدار زمان و دقت نیاز دارد؟

محتویات داخل کارتن

۶. آیا بعد از چسب زنی کارتن‌ها مرحله دیگری وجود دارد؟

این که بعد از انجام بسته‌بندی توسط دستگاه کارتن چسب زن چه اتفاقی میفتد موضوع پر اهمیتی است. لازم است برنامه‌ریزی و طراحی دقیقی برای انتقال کارتن‌ها به انبار یا ماشین‌های نقلیه انجام شود. از طرفی اگر پس از چسب زنی دستگاه دیگری مانند جت پرینتر، تسمه‌کش، سلفون‌کش یا چاپ روی کارتن وجود دارد، باید به نحوه اتصال خطوط فکر کنید و بهترین راه حل برای انجام یک بسته‌بندی همه چیز تمام را پیدا کنید.

منبع socosystem

مقالات دیگر

دستگاه سورتینگ خرما پیشروپک
چسب زن اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک
نحوه انتخاب درست کارتن چسب زن اتوماتیک
چرا از خرید دستگاه کارتن چسب‌زن پشیمان نمی‌شوید؟
نحوه تشخیص کیفیت دستگاه کارتن چسب زن
شش مزیت استفاده از دستگاه چسب‌زن کارتن
راهنمای انتخاب درست سیستم تفکیک و هزینه_های آن
کاربردهای دستگاه سورتینگ (تفکیک)
نوارنقالههای تخلیه و بارگیری
۰ پاسخ

خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه − یک =